تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
خرید لباس مجلسی
گاوصندوق
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
30/2/99 قیمت دستگاه تشخیص چهره جهان گستر پارس

تبليغات

آرشيو مطالب

امكانات ديگر

آمار

  تعداد آنلاین : 0
  بازدید امروز : 17
  بازدید دیروز : 0
  هفته گذشته : 17
  ماه گذشته : 39
  سال گذشته : 18300
  بازدید کل : 18300
  کل مطالب : 65
  نظرات : 1

30/2/99 قیمت دستگاه تشخیص چهره جهان گستر پارس

 امروزه،  یکی از مشکلاتی که بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌های معروف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ تقلبات و خطاهایی است که در سیستم حضور و غیاب شرکت‌ها صورت می‌پذیرد.

در حقیقت کارمندان وظیفه‌شناس ما همواره به دنبال راه‌هایی هستند که به قول معروف کار را بپیچانند و به زندگیشان برسند!
البته ناگفته نماند که در عین حال توقع دارند بیشترین حقوق ممکنه به علاوه‌ی سنوات و اضافه‌کاری هم ضمیمه‌ی پرداختی هر ماهشان باشد!
این گونه شد که مدیران شرکت‌های مختلف به فکر استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب افتادند تا احتمال خطا و تقلب کارمندان را، به حداقل برسانند.
یکی از پیشرفته‌ترین مدل‌های دستگاه حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است که ما در این مقاله قصد داریم به معرفی آن و بیان نقاط قوت و ضعف این محصول بپردازیم. اگر شما هم مایلید با ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه آشنا شوید، در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید!

در این مقاله می‌خوانیم:

 • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟
 • دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره چگونه کار می‌کند؟
 • قیمت دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره چقدر است؟
 • مزایا و معایب دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

محصولات جهان گستر

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، یکی از جدیدترین فناوری‌های امنیتی، مبتنی بر فناوری ارتباطات هستند.
این دستگاه‌ها، ویژگی‌ها و الگوی صورت هر شخص را ثبت می‌کنند و در حافظه‌ی خود نگه می‌دارند.
بدین شکل که زمانی که کارمند در مقابل دستگاه قرار می‌گیرد، دستگاه یک نقشه‌ی مختصاتی از اجزای صورت او برای خودش ترسیم می‌کند و در حافظه‌اش ذخیره‌سازی می‌نماید.
در حقیقت دستگاه پس از دریافت اسکن صورت کارمند، نقشه‌ای سه بعدی برای خودش ترسیم می‌کند و زمانی که کارمند دوباره برای ثبت زمان ورود یا خروج به دستگاه مراجعه می‌کند؛ دستگاه تصویر دریافتی را با الگوی ذخیره شده مطابقت می‌دهد؛ اگر هر دو الگو مطابقت داشته باشند، عملیات احراز هویت با موفقیت انجام می‌شود و ساعت ورود یا خروج کارمند ثبت می‌شود.
اما اگر این دو تصویر مطابقت نداشته باشند، دستگاه، هویت شخص را تایید نمی‌کند و در نتیجه اطلاعات شخص، در سامانه ذخیره نمی‌شود.

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره قیمت

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چگونه کار می‌کند؟

شیوه‌ی عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به شرح زیر است:

۱. تصویربرداری یا اسکن اولیه چهره

اولین گام برای این که بتوانید از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده کنید این است که در مقابل دوربین و صفحه‌ی اسکنر دستگاه بایستید تا دستگاه بتواند تصویر صورت شما را اسکن کند و در حافظه‌ی خود ذخیره کند.
با استفاده از این گام، تصویر اولیه و اصلی شما در حافظه‌ی دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، ذخیره می‌شود.

۲. بررسی تصویر با استفاده از الگوهای الگوریتم ذخیره شده در دستگاه

پس از این ‌که دستگاه، تصویر شما را در حافظه‌اش ذخیره کرد؛ در این مرحله نوبت آن است که تصویر شما را با الگوریتم‌های تعریف شده در حافظه‌اش مطابقت دهد و سعی کند نظمی در بین اجزای صورتتان پیدا کند که فقط مختص به خود شماست.
جالب است بدانید اگر تصویر شما در حافظه‌ی دستگاه، مدل‌سازی و ذخیره شود؛ با هر تغییر ظاهر جزئی (مثل بلند شدن ریش، رشد مو یا استفاده از لنزهای زیبایی) باز هم می‌تواند شما را شناسایی کند.
دلیل این اتفاق هم بسیار ساده است!
دستگاه بین اجزای بیولوژیکی صورت شما نظمی را پیدا می‌کند که دو ویژگی دارد: اولا برای هر فرد مختص خود اوست.
دوما با تغییرات ظاهر و گذشت زمان، تغییری در الگوریتم شناسایی شده برای دستگاه به وجود نمی‌آید.
برای مثال فاصله‌ی بین چشمان شما، فقط مختص خود شماست و با گذشت زمان کوچکترین تغییری نمی‌کند.

۳. ذخیره تصویر ورودی، به عنوان فاکتور هویت شما

اکنون که دستگاه تصویر شما را اسکن کرده و با استفاده از الگوریتم‌های ذخیره شده، آن را مدل‌سازی کرده است؛ حال شما در هر زمان و هر مکان ممکن، که به دستگاه مراجعه کنید؛ دستگاه چهره‌ی شما را شناسایی می‌کند.

۴. گرفتن تصویر جدید و مقایسه با تصویر ذخیره شده در حافظه‌ی دستگاه

اکنون که دستگاه تصویر قبلی شما را در حافظه‌ی خود ذخیره کرده است؛ به اصطلاح دستگاه دیگر شما را می‌شناسد و به عبارتی ورود و خروج شما به سازمان مربوطه را مجاز می‌داند.
همان طور که دیدید دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره از فناوری پیچیده‌ای برای احراز هویت افراد، استفاده می‌کنند اما کار کردن با آن‌ها بسیار راحت است.
در این بخش از مقاله سعی کردیم تا نحوه‌ی عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را به ساده‌ترین زبان ممکن برایتان تشریح کنیم.

 

هک دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین معضلات مدیران در خرید دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، قیمت آن‌هاست. مدیران در برخورد با قیمت دستگاه‌ها به دو گروه کلی تقسیم می‌شوند:

گروه اول مدیرانی هستند که قیمت دستگاه برایشان در اولویت قرار دارد و با برآورد قیمت محصولات موجود در بازار، ارزان‌ترین محصول را انتخاب کرده و تهیه می‌کنند.
البته ما به چنین مدیرانی حق می‌دهیم زیرا بالاخره بودجه‌ی محدودی از سازمان را برای خرید این دستگاه اختصاص داده‌اند و تمایل دارند هرچه بیشتر در هزینه‌های سازمان صرفه‌جویی کنند.
تجربه نشان داده است مدیرانی که قیمت دستگاه برای آن‌ها از اولویت برخوردار است عموما به سمت کالاهای چینی یا کالاهای بی‌کیفیت ایرانی می‌روند.
این دستگاه‌ها در ظاهر و در موارد اصلی بسیار شبیه به دستگاه‌های اصلی و با کیفیت هستند اما مدیرانی که این دستگاه‌ها را تهیه می‌کنند عموما پس از مدتی به دلیل یکی از مشکلات زیر مجبور به تعویض دستگاه می‌شوند:

 • شرکت سازنده‌ی دستگاه، خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسبی را به مشتریان خود ارائه نمی‌دهد.
 • دستگاه جز کالاهای وارداتی است و به دلیل تحریم‌ها شرکت سازنده‌اش اجازه‌ی ورود قطعات یدکی را به ایران نمی‌دهد. در نتیجه اگر دستگاه دچار مشکلی شود تعمیر آن غیرممکن است و دستگاه بی‌استفاده می‌شود.
 • شرکت سازنده‌ی دستگاه توانایی ارتقا و به روزرسانی نرم‌افزار حضور و غیابش را ندارد. در نتیجه دستگاه پس از مدتی از تکنولوژی روز عقب می‌ماند و عملا بی‌استفاده می‌شود.

پس با توجه به مسائل بالا سعی کنید جز مدیران گروه اول نباشید!
زیرا ممکن است با خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان‌تر با اختلافی ناچیز، در همان لحظه از خرید خود بسیار راضی باشید؛ اما پس از مدتی مجبور به تعویض دستگاه می‌شوید و هزینه‌ای چند برابر را به سازمان خود تحمیل می‌کنید.

مدیران گروه دوم مدیرانی هستند که کیفیت و کارآیی دستگاه برایشان در اولویت قرار دارد. البته قیمت نیز برایشان بسیار مهم است اما نه به اندازه‌ی گروه اول!
بهترین تصمیم را هم چنین مدیرانی می‌گیرند چرا که یکبار  برای همیشه هزینه‌ای را متحمل می‌شوند و دستگاهی مناسب و کارآمد با خدمات پس از فروش مناسب را برای سازمان تهیه می‌کنند.
حال انتخاب با شماست که جز کدام دسته از مدیران باشید!


برچسب ها : ,
نوشته: مهندس امنیت | تاریخ: |

تبليغات

درباره ما


POWERED BY
BLOGTEZ.COM
تمامي حقوق در انحصار اين وبگاه ميباشد و هرگونه كپي برداري غير مجاز و شرعا حرام است. طراحي شده توسط : آرياتمپ